Zuzana Golianová

 

Foto: Viki Kollerová

 

 

 

  • bARSdobrýchýr: PR servis zameraný na udalosti a projekty spojené s kultúrou, umením a spoločenskými vedami
  • Publikačná činnosť (Rádio Devín, Denník N, SME, Pravda, .týždeň)
  • Autorská tvorba

 

 

 

 

 

Vyštudovala som divadelnú dramaturgiu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Počas rokov 1996 až 2004 som pracovala v Rádiu Twist a neskôr v rokoch 2004 až 2006 v slovenskej redakcii ČTK, pre ktoré som publicisticky a spravodajsky spracovávala správy a udalosti z kultúry.

Štyri sezóny (2006 – 2010) som viedla komunikačné oddelenie Slovenského národného divadla (SND). Práve v tomto období,  v apríli 2007 sa SND so svojimi umeleckými súbormi (opera, činohra, balet) presťahovalo do nových priestorov, čo bola jedna z najnáročnejších sezón v histórii viac ako 90 ročnej inštitúcie.

V roku 2010 som stála pri otvorení Divadla Malá scéna STU, odkiaľ som prešla do Štúdia L+S. V marci 2013 sme tam spolu s autorkou a režisérkou Evou Borušovičovou uviedli inscenáciu 69 vecí lepších než sex, ktorú som aj dramaturgovala. O rok na to som sa ako PR manažérka stala členkou tímu, ktorý v septembri 2014 otvoril bratislavskú Kunsthalle.

V súčasnosti mám dve relácie vo vysielaní Rádia Devín, spolupracujem pri organizovaní kultúrnych podujatí a festivalov, publikujem v periodickej tlači. Venujem sa aj autorskému písaniu. V roku 2013 mi vydavateľstvo Marenčin PT vydalo knižnú prvotinu Ako z cukru.

Vytvorila som vlastnú značku, pod ktorou zabezpečujem PR servis zameraný na udalosti a projekty spojené s kultúrou, umením a spoločenskými vedami – bARSdobrýchýr.

 

Zuzana Golianová

 

 

STRETÁVAŤ SA je základ komunikácie, poznania, zážitkov. Štúdium aj prax mi ponúkli mnoho inšpiratívnych stretnutí so vzácnymi ľuďmi.

 

INFORMOVAŤ znamená zdieľať, posúvať informácie ďalej. Medializácia jednotlivých projektov, väčších i menších inštitúcií aj umelcov, komunikácia so zadávateľmi a zároveň s predstaviteľmi médií.

 

ROZPRÁVAŤ a POČÚVAŤ je základ našej výbavy, predpoklad k porozumeniu, tolerancii,

slobode. Komunikácia stojí práve na týchto princípoch.